20 december 2014 : Brugge (21 km)

Brugge Binnenste Buiten  in Kerstsfeer

Tijdens de tocht konden we uitgebreid kennis maken met de mooie, historische Brugse binnenstad, die door de Unesco werd bekroond met het label van werelderfgoedstad.

Het werd een zwerftocht door de smalle straatjes van de stad en langs de Brugse reien. We passeerden talloze historische gebouwen, kerken en monumenten. Ook de bekende Brugse toppers lagen langs het parkoers : de Burg met het stadhuis, de Markt met het Belfort, de Onze-Lieve-Vrouwekerk (met zijn 122 meter hoge bakstenen toren) en het Begijnhof.

In het authentieke en gezellige café Vlissinghe, in het Sint-Annakwartier, hielden we een korte pauze. Volgend jaar viert dit café zijn 500 ste verjaardag.

Op de Markt en het Simon Stevinplein konden we de sfeer van de kerstmarkt opsnuiven. Aan de vele kraampjes werden er allerlei kerstdrankjes en -hapjes aangeboden en in de winkelstraat kon men door de drukte als het ware op de koppen lopen.

De foto’s : Brugge 20 december 2014

 
 
 
Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.